Dvacet minut Radiožurnálu

Desatero pro kyberbezpečnost nenavádí k bonzování. Tvrzení, že je Země placatá, se netrestá, vysvětluje Rakušan

Dvacet minut Radiožurnálu

Desatero pro kyberbezpečnost nenavádí k bonzování. Tvrzení, že je Země placatá, se netrestá, vysvětluje Rakušan
Vít Rakušan

Radiožurnál

Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 22. listopadu. Minulý týden o tom rozhodla vláda. Bez prodloužení by skončily už 2. listopadu, ale kabinet na návrh ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) souhlasil s dalšími dvaceti dny. „Neumím si představit, že ve chvíli, kdy Rakousko a Polsko mají kontroly, by je Česká republika neměla. Azylový a migrační systém je nefunkční, podněcuje nelegální migraci do Evropy,“ míní Rakušan.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je správné prodlužovat kontroly na hranicích se Slovenskem? A k čemu pomůže desatero bezpečného chování v on-line světě? Jak resort vnitra dosáhne toho, aby platy policistů v příštím roce neklesaly?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes první místopředseda vlády, ministr vnitra Vít Rakušan, předseda hnutí Starostové a nezávislí. Dobrý den.

  • Dobrý den. Díky za pozvání. Rozhovor natáčíme před ministerstvem vnitra v 15 hodin. Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem měly skončit minulý čtvrtek, ale budou pokračovat do 20. listopadu. Znamená to, že se osvědčily? Kolik nelegálních migrantů se podařilo zachytit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají