Digitální spisovatel

digitalni_spisovatel_II_1920x1080.jpg

Druhou sérii povídek uvedenou pod názvem Digitální spisovatel napsala pro Český rozhlas umělá inteligence založená na systému GPT3 ve spolupráci s českými autory. Autoři s umělou inteligencí spolupracovali řadou různých způsobů. Nechali se inspirovat, vygenerovali si nápady, střídali se s AI ve psaní, nebo dovolili Digitálnímu spisovateli jejich dílo dokončit. Jak se tato spolupráce povedla lidským spisovatelům i tomu digitálnímu můžete posoudit sami.

Digitální spisovatel 2

Autoři vs. umělá inteligence

Digitální spisovatel 1

Autor

Anna Vošálíková

Anna Vošalíková

Co dělám v rozhlase: Jsem šéfproducentka portálu mujRozhlas.cz. Hledám archivní kousky, které by mohly posluchače bavit, připravuji speciální projekty, adminuji speciální stránky a starám se o obsah. Spolu s kolegy pracujeme na neustálém vylepšování stránek tak, aby byly pro uživatele co možná nejpříjemnější. Kromě toho také občas stříhám a moderuji novomediální podcast Ping.

Před rozhlasem: Pracovala jsem jako tisková mluvčí lidskoprávní neziskové organizace, PR manager v eventovce, 8 let jako externí konzultant v PR agentuře a absolvovala jsem stáž v římském operním domě Teatro dell´Opera di Roma. Vyrůstala jsem v Jihoafrické republice a Kanadě. 

Co mě baví: Vzpírání, špatné filmy, krásná místa, žraloci, rurální muzea, Japonsko, psaní a roboti. 

Dita Malečková

Filosofka, pedagožka a odbornice na umělou inteligenci

Jan Tyl

Odborník na umělou inteligenci