Diagnóza F

Potřebovala jsem jí odpustit, říká Gábina o sestře, která spáchala sebevraždu

Diagnóza F

Potřebovala jsem jí odpustit, říká Gábina o sestře, která spáchala sebevraždu
deprese úzkost

Radio Wave

Jejich dětství provázely hádky rodičů a častá zklamání z toho, že otec pil. Gábina i její adoptovaná sestra se potýkaly s úzkostmi a depresemi. Sestřin příběh vyvrcholil dvěma pokusy o sebevraždu. Po tom prvním se jí podařilo zachránit, ten druhý už byl úspěšný.
Adéla Paulík Lichková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Diagnóza magazín o duševních nemocech, psychologii a psychiatrii.

  • Dobrý den, vítám vás u další diagnózy f. Tentokrát jsem si pro diagnózu EU v naprosto výjimečně zajela do Brna za kabinou Šafaříkovou, na jejímž příběhu možná bude v dobře vidět to, jak se hranice mezi zdravím a nemocí můžou velmi smazávat nebo jak můžou být až velmi neznatelné. Ahoj. Babi. No ahoj, Adel. Tak jak vlastně začal ten tvůj příběh, který vedl teda jako i k těmi oblastmi, kde se potkáváme s duševními nemocemi?

  • Tak moje dětství bylo asi dost podobný jako spoustě jiných dětí v ČR, protože bohužel tento problém je rozšířenější, než než vlastně tušíme. Ale náš taťka se vlastně potýkal s problémy s alkoholem a bylo to pro nás hodně těžký, protože jsme dost často nevěděli, jestli přijde domů, nepřijde domů, v jakým stavu přijde domů, jestli se naši budou bavit, nebudu bavit, jestli se budou hádat. Takže to bylo takový prostě plný nejistoty a neustálého zklamání, kdy jsme prostě uvěřili a pak zase jsme byli zklamaní, protože taťka sliboval, sliboval, nedodržel.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají