Diagnóza F

Pěstovat konopí můžeme, sklidit už ne. Jaké jsou možnosti regulace drog u nás i ve světě?

Diagnóza F

Pěstovat konopí můžeme, sklidit už ne. Jaké jsou možnosti regulace drog u nás i ve světě?
marihuana ruka cannabis

Radio Wave

Ročně umírá v USA na předávkování nelegálními drogami až 100 tisíc lidí. Pokud bychom takovou úmrtnost přepočítali na počet obyvatel v ČR, dostali bychom se na více než 3 tisíce osob. V reálu jich ale u nás za rok na následky užívání nelegálních drog umírá méně než 50.
Adéla Paulík Lichková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Diagnóza je magazín o duševních nemocech, psychologii a psychiatrii.

  • Dobré odpoledne. Stejně jako minulý týden se v diagnóze f setkávám s Viktorem Mravčíkem, což je někdejší šéf Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti, aktuálně šéf výzkumu a vzdělávání v neziskové společnosti Podané ruce, autor řady výzkum a publikací a poradce národního protidrogového koordinátora, a taky mezinárodní expert na drogovou problematiku. Dobrý den.

  • Dobrý den. My jsme se minulý týden hodně povídali o té situaci v ČR, ale vlastně původně jsme si říkali, že bychom se chtěli dostat do světa. A do toho světa se dostáváme nyní teda jako v dalším dílu diagnózy. A začneme ve světě v USA. Ameriku před lety zachvátila opiátová krize. Vznikne o tom dokumenty o rodině Sacklerových tam velký soudní proces. Říká se, že až čtvrt milionu mrtvých, kteří podlehli předávkování na opiátech. Jaká je tam situace aktuálně? Jakou roli v tom hrály farmaceutické firmy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají