Co vás zajímá

Zahraniční dovolená a očkování

Co vás zajímá

Zahraniční dovolená a očkování
Dokončené očkování neznamená dvě dávky vakcíny, ale dávky tři

Plzeň

Která onemocnění a ve kterých destinacích hrozí? S jakým předstihem před odjezdem se proti nim případně nechat očkovat?
Soňa Vaicenbacherová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co vás zajímá? Ptá se Soňa Vaicenbacherová.

  • Prevence chorob na cestách v zahraničí, ať už jde o dovolenou nebo třeba o služební cestu. To je téma dnešního pořadu. Pozvání do vysílání přijala doktorka Daniela Fránová, vedoucí lékařka očkovacího centra Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny plzeňské fakultní nemocnice. Pokud jde o očkování před cestou, pro mnohé jsme v červnu. Je možná za pět minut 12, protože dost často je nutné nechat se očkovat nějakým předstihem.

  • Dříve jsme uváděli, že tam předstih by měl být dva až tři měsíce, abychom stihli všechny k všechno kombinaci očkování, které očkování vícedávkové a musíme počkat po očkování zhruba 14 dnů až na stoupa imunita dneska se to ještě prodlužuje, ten doporučený interval, protože tady máme dovolenou na podzim možná někdo odloží, protože tady máme novou vakcínu proti horečce dengue a ta má velmi nevhodný interval očkování pro toto to stihnout rychle, to znamená druhá dávka za tři měsíce.

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu