Co vás zajímá

V Karlových Varech začínají Jarní porcelánové slavnosti

Co vás zajímá

V Karlových Varech začínají Jarní porcelánové slavnosti
Výstava Prostřené stoly bude opět součástí programu Jarních porcelánových slavností

Plzeň

V Karlových Varech začínají tradiční Jarní porcelánové slavnosti, které potěší nejen milovníky kvalitního porcelánu a unikátních keramických výrobků. Nabídnou výstavu, nákupní příležitosti i hudební program.
Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zajímá Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech proběhnou už o tomto víkendu. Jaký bude program tradiční akce? Na jaké trhy teď české porcelánky cílí a jaká je aktuální situace ohledně energií? Na to všechno se v těch následujících minutách budu ptát ředitele porcelánky Thun 1794 a Vlastimila Argmana. Vítejte. Dobrý podvečer. A dobrý podvečer. Jak se daří českým porcelánkám na jaře roku 2024? Pane řediteli?

  • Tak je to otázka, která je opravdu na tělo. My jsme si teď prošli obdobím, které bylo docela krušný. Skokové zvýšení cen energií, problém na světových trzích díky událostem, který se dějí, ať na Dálném východě nebo na Ukrajině. Takže zakázkový krytí našich naší továrny bylo poměrně nízký, takže jsme se dostávali do určitých problémů jak s kapacitou, to jak s využitím kapacit, tak i ekonomický. Problémy nastaly. Ta situace se začala vylepšovat v průběhu měsíce března a teď vypadá, že jsme už se dostali do takového běžného standardního rytmu, kdy máme jeden a jeden a půl měsíce dopředu zakázky, takže teď už ta situace se výrazně zlepšil, ale samozřejmě teď na nás bude dopadat vlastně zpětně, že jsme nerealizovali tolik prodeje, neměli takový tržby, takže teď máme samozřejmě problémy s cash flow, ale zatím se s tím vyrovnáváme, takže projíždíme a vypadá, že situace se stabilizuje.

  • Jakým směrem se ubírá vlastně trh s porcelánem v posledních letech?

Ostatní také poslouchají