Co vás zajímá

Sokolovská uhelná je největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji, letos slaví 30. narozeniny

Co vás zajímá

Sokolovská uhelná je největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji, letos slaví 30. narozeniny
Sokolovská uhelná

Plzeň

Nejmenší těžební společností hnědého uhlí v Česku a zároveň největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji je Sokolovská uhelná. Firma pod tímto názvem v letošním roce slaví 30. narozeniny. Zrodila se na základech několika výrobních podniků tehdejšího hnědouhelného revíru.
Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezký podvečer. U pořadu, co vás zajímá, vás vítá Radim Jehlík a se mnou i můj dnešní host. Nejmenší těžební společností hnědého uhlí v Česku, ale zároveň největším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji je společnost Sokolovská uhelná. Firma pod tímto názvem slaví v tomto roce své 30. narozeniny. Zrodila se na základech několika výrobních podniků tehdejšího hnědouhelného revíru. V následujících minutách probereme historii, současnost i budoucnost s člověkem nejpovolanějším. Já jsem velmi rád, že si na naše vysílání udělal čas předseda dozorčí rady této firmy Pavel Tomek. Pane doktore, vítejte, pěkný podvečer.

  • Děkuji za pozvání a rovněž přeji hezký podvečer. Slavili jste už své?

  • 30. narozeniny? Nebo vás to čeká?

Ostatní také poslouchají