Balanc

Samota a osamělost. Peklo nejsou ti druzí, ale náš strach z odmítnutí a neschopnost mít vztahy

Balanc

Samota a osamělost. Peklo nejsou ti druzí, ale náš strach z odmítnutí a neschopnost mít vztahy
samota, osamělost, výčitky, smutek

Radio Wave

„Psychika zdravého člověka se zvládne zastavit tak, aby snesl samotu,“ říká v Balancu psycholog a psychoterapeut Adam Suchý. Samota nebo spíše osamělost je jedním z velkých strašáků. Někdy máme pocit, že máme málo přátel, nikdo nám nerozumí. Nebo jsme naopak neustále ve společnosti druhých a čas o samotě trávit nechceme, ale ani neumíme. Dokážete být déle sami? A co temného i prospěšného z hlubin samoty může přijít?
Petr Bouška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Magazín pro rozvoj duše i těla s Petrem Bouškou na rádiu my balanc.

  • Posloucháte magazín balanc na Radio Wave a hezký den vám přeje Petr Bouška. Mým dnešním hostem je opět po týdnu Adam Suchý, psycholog a psychoterapeut.

  • Adame, dobrý den. Dobrý den. Zdravím vás. My jsme se minule bavili jinak. Dostal fóru dělat vlny na téma práce, workoholismu a kultu práce. A dnešní téma jsem označil, jak se naučit být sám a proč je samota těžká. Vplujeme tedy rovnou do toho, čím může být způsobeno, že někteří lidé se cítí relativně dobře, když jsou sami, a jiní to téměř nesnesou.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu