Balanc

Doba workoholická. Z práce jsme udělali kult, kdo nestíhá, je nemocný

Balanc

Doba workoholická. Z práce jsme udělali kult, kdo nestíhá, je nemocný
Lidé a práce

Radio Wave

„Západní společnost žije kultem práce a výkonu,” říká v Balancu psycholog a psychoterapeut Adam Suchý. Podotýká ale, že se náš postoj k zaměstnání mění. Zejména u mladších lidí. Ti jsou někdy kvůli svému pojetí práce, ve které hledají smysl i prostor pro osobní čas, označováni za líné a pohodlné. Od školy jsme hodnoceni a porovnáváni, v dospělosti to může vést k vyčerpání a zdravotním potížím. Jak to máte se vztahem k práci vy?
Petr Bouška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Magazín pro rozvoj duše i těla s Petrem Bouškou na rádiu my balanc.

  • Ještě než začne dnešní vydání magazínu balanc, chtěl jsem vám všem poděkovat za vaše hlasy v anketě podcast roku a také sdílet radost z toho, že balanc vyhrál první místo, cenu odborné poroty v kategorii osobní rozvoj a vzdělávání. Doufám, že se vám bude čas trávit příjemně. S poslechem balancuji i nadále a přeji vám všem pěkný den. Balanc. Posloucháte magazín balanc na Radio Wave. Hezký den vám přeje Petr Bouška. A natáčíme na trochu nezvyklém místě. Navštívil jsem konferenci, kde stal fórum dělat vlny, kde se potkávám s Adamem Suchým, klinickým psychologem a psychoterapeutem.

  • Dobrý den. Dobré ráno. Dobrý den. Zdravím vás.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu