Až na dřeň

Divadelní hry jako Vděk mají obrovský význam, afázie je totiž velmi častá, podotýká neurolog Filip Růžička

Až na dřeň

Divadelní hry jako Vděk mají obrovský význam, afázie je totiž velmi častá, podotýká neurolog Filip Růžička
Neurolog Filip Růžička

Rádio Praha

„Zdraví našeho mozku definuje kvalitu našeho života,“ tvrdí neurolog Filip Růžička. V pořadu Až na dřeň mluvil nejen o neurodegenerativních onemocněních, jako jsou třeba Alzheimerova choroba či Parkinsonova nemoc, ale také o divadle. Nedávno byl totiž odborným poradcem v divadle Viola, kde nazkoušeli hru o afázii s názvem Vděk. O nemoci, která člověku vezme možnost komunikovat.
Kateřina Kubalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S Kateřinou.

  • Plusový ne neurologické klinice a centru klinických neurověd první lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V centru pro intervenční terapii motorických poruch. Je zodpovědný za program hluboké mozkové stimulace. Jako odborný poradce se nedávno podílel na přípravě hry, kterou můžete vidět v pražském divadle Viola. Naším hostem bude už za chvíli neurolog Filip Růžička. Kateřina Kubalová přeje dobrý poslech.

  • V našem studiu už vítám neurologa Filipa Růžičku. Dobrý den. Dobrý den. Povězte mi hned na úvod, už jste viděl hru vděk, na které jste se jako odborník podílel?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají