Akcent

Menší a méně známé památky jsou hitem. Návštěvníky nově baví i prohlídky exteriérů, zní v Akcentu

Akcent

Menší a méně známé památky jsou hitem. Návštěvníky nově baví i prohlídky exteriérů, zní v Akcentu
Hrad Sovinec stojí za návštěvu i v zimě

Vltava

Saša Michailidis se ptá Oldřicha Peška z Národního památkového ústavu a Víta Rejthara z Asociace nestátních otevřených památek. Osm historických objektů přibude na seznam národních kulturních památek. Co to pro NPÚ znamená? V letošní sezóně zatím zavítalo na státní památky 3,4 milionu návštěvníků – jak jsou na tom ty soukromé? Na co lze návštěvníky nalákat i v zimě? A jak zvýšit zájem o české památky ze zahraničí? 
Lenka Buriánková, Saša Michailidis

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Akcí.

  • Osm historických objektů přibude na seznam národních kulturních památek. Minulý týden to schválila vláda. Zároveň jsme se nedávno dozvěděli, že letos navštívilo státní památky prozatím 3 miliony a 400000 návštěvníků. Jak jsou na tom také ale památky soukromé? A co památky nabídnou v zimě? Nejen o tom dnešním akcentu. Od mikrofonu vás zdraví Saša Michailidis.

  • A našimi hosty jsou náměstek pro správu památkových objektů v Národním památkovém ústavu Oldřich Pařízek. Dobré odpoledne. Dobré odpoledne. A a člen výkonné rady asociace nestátních otevřených památek a především kastelán zámku Brandýs nad Labem víte Rejthar. Dobré odpoledne. Dobré odpoledne.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají