Akcent

Bilance české literatury 2022: Silná non-fiction, skladná poezie a próza z periferií

Akcent

Bilance české literatury 2022: Silná non-fiction, skladná poezie a próza z periferií
Knihy, knihovna, knihkupectví (ilustrační foto)

Vltava

Saša Michailidis se ptá literární kritičky, členky redakce deníku Alarm Evy Klíčové a básníka, publicisty Marka Torčíka. V posledních čtrnácti dnech jsme v pořadu bilancovali rok 2022 v různých kulturních odvětvích. Přehled zakončíme českou literaturou. Jaké knihy tuzemských autorů a autorek zaujaly? Které žánry kromě epických románů jsou aktuálně v kurzu a proč?

Lenka Buriánková, Saša Michailidis

Moderuje: Saša Michailidis

Editorka: Lenka Buriánková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Akcí.

  • V posledních 14 dnech v akcentu bilancujeme rok 2022 v jednotlivých kulturních oblastech. Dnes nabízíme poslední díl, kdy se budeme věnovat české literatuře. Co doporučují k četbě naši dva hosté? Poslechněte si teď v akcentu. Od mikrofonu vás zdraví Saša Michailidis.

  • Ve studiu jsou s námi literární kritička a členka redakce deníku, ale Eva Klíčová. Dobré odpoledne. Dobré odpoledne. A básník a publicista Marek Torčík. Dobré odpoledne. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají