Život k nezaplacení

„Za byt v Pařížské víc než za domeček na vesnici.“ Jak by se měla zvýšit daň z nemovitosti?

Život k nezaplacení

„Za byt v Pařížské víc než za domeček na vesnici.“ Jak by se měla zvýšit daň z nemovitosti?
Daniel Prokop

Radiožurnál

Po volbě nové hlavy státu se začaly objevovat návrhy, jejichž cílem je stav veřejných financí a jeho uřízení – změny u OSVČ, daň z nemovitosti, oddálení odchodu do důchodu, spotřební daně. Tato témata probíráme často i se sociologem Danielem Prokopem. Podle něj bude například daň z nemovitosti potřeba zvýšit. Ale jak? „Optimální by bylo navázat na cenu nemovitostí, aby se za byt z Pařížské platilo víc než za domeček na vesnici, aby to odpovídalo cenové mapě,“ nastiňuje. 
Daniel Prokop, Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne. Kde jsme kolem sebe sledujeme dozvuky volby nové hlavy státu. Vedle toho se po volbě začaly objevovat různé návrhy, jejichž cílem je zejména stav veřejných financí a jeho u řízení změny u Ostrovačic daň z nemovitosti, protažení důchodového věku a možné omezení valorizací, taky spotřební daně atd. atd. ano, to jsou témata, o kterých často mluvíme i se sociologem Danielem Prokopem ze společnosti PAQ Research, která spolupracuje s ČRo na projektu Život k nezaplacení. Dobrý den Danielo. Dobrý den.

  • K nezaplacení.

  • Jak si vysvětlujete to, že různé návrhy, respektive debaty, respektive můžou to být i takové pokusné balonky? Jak na to budou ti, kteří reagovat, se objevily po prezidentské volbě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají