Život k nezaplacení

I tento rok bude těžký. Pak bude záležet na tom, jak se podaří zkrotit ceny energií, odhaduje sociolog Prokop

Život k nezaplacení

I tento rok bude těžký. Pak bude záležet na tom, jak se podaří zkrotit ceny energií, odhaduje sociolog Prokop
Daniel Prokop na jednání Národní ekonomické rady vlády (NERV)

Radiožurnál

Nový rok přinesl řadu změn – cenové stropy na plyn a elektřinu, úpravu stropů u příspěvku na bydlení, změny některých parametrů, včetně takzvaných normativů. Došlo k valorizaci důchodů, zvýšily se přídavky na děti, zvýšilo se životní minimum. S tím souvisí i rozšíření okruhu domácností, které mají nárok na sociální podporu. Bude rok 2023 posledním „k nezaplacení“, nebo se musíme připravit na další úsporná léta? Tomáš Pancíř se i v novém roce ptá sociologa Daniela Prokopa.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké dopoledne. I v novém roce pokračuje společný projekt ČRo agentury PAQ Research život k nezaplacení. I v novém roce zůstává v rámci tohoto projektu pravidelný středeční rozhovor se sociologem, šéfem agentury PAQ Research a členem Národní ekonomické rady vlády Danielem Prokopem. Dobrý den. Vítejte. Dobrý den studia.

  • I Nový rok k nezaplacení.

  • Z názvu našeho pořadu a projektu logicky s novým rokem vypadlo to, ten vypadl. Ten začátek, tedy Česko 2022. Od prvního ledna je to tedy pouze rok k nezaplacení, což by mohlo navozovat, že s tím počítáme i do dalších let. Ten základní váš odhad, bude rok 2023, řekněme posledním vyloženě k nezaplacení, anebo to bude pokračovat i v dalších letech?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají