Zaostřeno

Lidé, zvířata a stroje krajině prospěšní i škodící

Zaostřeno

Lidé, zvířata a stroje krajině prospěšní i škodící
Postřik pesticidy (ilustrační foto)

Plus

Národní park Podyjí a jeho okolí patří k druhově nejbohatším chráněným územím v Česku. Na ploše o rozloze zhruba 100 kilometrů čtverečních roste třetina všech druhů cévnatých rostlin, které se v celé naší zemi vyskytují. 
Petr Tichý

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Národní park Podyjí a jeho okolí patří k druhově nejbohatším chráněným územím v ČR. Vyplývá to z výzkumu jihomoravských botaniků, kteří několik let pátrali po rostlinách a mapovali jejich rozšíření. Na ploše o rozloze zhruba 100 km čtverečních roste třetina všech druhů cévnatých rostlin, které se v celé ČR vyskytují. Velký podíl na tom má člověk a jeho zásah do krajiny, kde jsou lidé, zvířata nebo stroje pro krajinu prospěšní a kdy je lepší nechat raději přírodu dělat si, co chce. Téma pro dnešní pořad Zaostřeno. Dobrý poslech přeje Petr Tichý. Zaostřeno.

  • Tak jsem krasavice, který tady dělají největší práci přírodě.

  • Tak těch už jsou. To ovečky. Je jich tady několik. Pomalu se sbíhají k nám, takže lidskou pozornost mají. A z rádia?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají