Vinohradská 12

Případ Opava: odkrývá utajovaná zpráva ministerstva mučení na psychiatrii?

Vinohradská 12

Případ Opava: odkrývá utajovaná zpráva ministerstva mučení na psychiatrii?
psychiatrie, lůžko

Plus

Dvanáct let přikurtovaná na lůžko. Zásadní omezení lidských práv v české psychiatrické nemocnici. Popisují ho oficiální dokumenty ministerstva zdravotnictví, které získal Český rozhlas. Resort je poslední čtyři roky nezveřejnil a při opakovaných žádostech o jejich vydání popíral jejich existenci. Téma pro Annu Košlerovou z webu iRozhlas.cz a Janu Karasovou z domácí redakce.
Matěj Skalický

Editace: Kristýna Vašíčková
Rešerše: Alžběta Jurčová
Sound design: Damiana Smetanová
Podcast v textu: Tea Veseláková
Hudba: Martin Hůla 

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jo takto je hrudník a nohy a potom je teda možnost použít jenom tento druhý pás, kdo kterého se dávají ruce pryč si dávají.

  • Tři. A tady se dávají nohu. Tady je Matěj Skalický. A toto je Vinohradská 12.

  • 12 let při Kurdové a na lůžko zásadní omezení lidských práv v české psychiatrické nemocnici. Popisují ho oficiální dokumenty ministerstva zdravotnictví, které získal ČRo. Rezort je poslední čtyři roky nezveřejnil a při opakovaných žádostech o jejich vydání pobíral jejich existenci. Téma pro moje kolegyně. Ano Košlerovou z webu iROZHLAS.cz a Janu Karasovi z domácí redakce. Dnes je úterý 27. září u ahoj, Jano, vítám tě ve Vinohradské 12. A Matěji, dobrý den. Ano tebe. Taky vítej ve studiu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají