Vinohradská 12

Premiéry přes stream a kina v útlumu. Budoucnost světové kinematografie očima rozhlasové kritičky

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vinohradská 12

Premiéry přes stream a kina v útlumu. Budoucnost světové kinematografie očima rozhlasové kritičky
Filmová recenzentka Kristina Roháčková

Plus

Rok 2021 by měl přinést premiéry dlouho očekávaných filmů, které odsunula pandemie covidu-19. Jak koronavirová krize a její důsledky dopadají na filmový průmysl v zahraničí i v Česku? Kterým filmům se v online prostředí daří a jaký typ produkce naopak s uzavřením kin strádá? A jak na změny reaguje české publikum? Mění v důsledku pandemie stříbrné plátno za online platformy? Lenka Kabrhelová mluví s redaktorkou serveru iRozhlas.cz Kristinou Roháčkovou.
Barbora Sochorová, Lenka Kabrhelová, Zuzana Kubišová

Hudba: Martin Hůla
Editace, rešerše, sound design: Barbora Sochorová, Zuzana Kubišová, Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zavřená kina, odložené filmové premiéry. I takový scénář nabídl život v době pandemie koronaviru.

  • Obrovským problémům čelí během koronavirové krize také filmový průmysl. Řeší se premiéry už dokončených snímků a produkce od nás i ze zahraničí odkládají z ekonomických důvodů natáčení.

  • Možná jste se na něj taky těšili. Na mstí Mike Mills Zátopek nebo na šarlatána? Anebo na princeznu zakletou v časech, kdy bude mít Zátopek premiér?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají