Vinohradská 12

500 eur a najdou kohokoli. Šéf Bellingcatu o černém trhu a pátrání po ruské raketové jednotce

Vinohradská 12

500 eur a najdou kohokoli. Šéf Bellingcatu o černém trhu a pátrání po ruské raketové jednotce
Šéf Bellingcatu Christ Grozev

Plus

Odhalili ruské agenty Miškina a Čepigu - nejen tím se proslavili členové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat. Teď zveřejnili identitu speciální ruské jednotky, která vypočítává trasy raket mířících na ukrajinská města. Jak? Proč k tomu potřebovali ruský černý trh s daty? A nebojí se, že je podobně jako Skripala přijedou agenti Kremlu zabít?
Jakub Lucký

Dabing: Tomáš Černý
Sound design: Matěj Skalický
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na začátek krátká informace. Zpravodajský podcast ČRo Vinohradská 12 teď bojuje o cenu českého internetu Křišťálová lupa. Pokud s námi rádi trávíte čas, budeme vděční za váš hlas na webu Křišťálová Lupa. Cz. Díky, že jste s námi.

  • Tady je Matěj Skalický. A toto je Vinohradská 12.

  • Odhalili ruské agenty Miškina a Čepigu. Nejen tím se proslavil i členové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat. Teď zveřejnili identitu speciální ruské jednotky, která vypočítává trasy raket mířících na ukrajinská města. Jak? Proč k tomu potřebovali ruský černý trh s daty a nebojí se, že je podobně jako Skripala přijedou agenti Kremlu zabít. Dnes je pátek 28. října. Toto je speciální epizoda Vinohradské 12, kterou ve Finsku natočil můj kolega Jakub Lucký. Na otázky týkající se nejen investigace kolem ruské raketové jednotky odpovídá šéf skupiny Bellingcat Christo Grozev.

Více z pořadu