Večerní drama

Martin Františák: Průtrž. Příběh dvou bratří v těžkých časech lehkých topných olejů

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Večerní drama

Martin Františák: Průtrž. Příběh dvou bratří v těžkých časech lehkých topných olejů
Martin Františák: Průtrž (lehké topné oleje)

Vltava

Původní rozhlasová hra Průtrž se svým dějem vrací do těžkých časů lehkých topných olejů v 90. letech minulého století. Mladší ze dvou bratří, hlavních hrdinů hry, se kolem nejasných obchodů pohybuje už dlouho. Starší, původním povoláním voják, právě přišel o špatně placenou práci a i jeho osobní život je v troskách. A v tu chvíli mu bratr nabízí pomoc v podobě nové práce. Rozjíždí se koloběh, ze kterého se dá jen těžko vystoupit.
Renata Venclová

Osoby a obsazení: matka - Jana Švecová (Johanna Tesařová), Jiří - její syn (Martin Stránský), Mirka - jeho manželka (Vanda Hybnerová), Marek - její druhý syn (Martin Hofmann), Markéta - jeho snoubenka (Zuzana Ščerbová), JUDr. Posel - obchodník (Martin Zahálka), JUDr. Kuták - obchodník (Ladislav Frej), Stronský - kněz (Jaroslav Satoranský), Valentová ze vsi (Andrea Černá), Valenta ze vsi (Petr Halíček), Koňařík z vily (Michal Novotný), Jarda z herny (Martin Velíšek), Malina - muzikant (Jiří Hána), Lacina - muzikant (Tomáš Vacek) a hlas z rádia (Stanislava Dufková)
Dramaturgie: Renata Venclová, Martin Velíšek
Hudba: Jakub Kudláč
Režie: Natálie Deáková
Natočeno: v roce 2014

Scénář rozhlasové hry Průtrž zvítězil v autorské soutěži o nejlepší původní rozhlasový text vyhlášené při příležitosti 90 let Českého rozhlasu v roce 2013.

Ostatní také poslouchají