Téma Plus

Punk a metal místo nekonfliktních popíkářů. Fenoménem devadesátých let byly hudební kluby

Téma Plus

Punk a metal místo nekonfliktních popíkářů. Fenoménem devadesátých let byly hudební kluby
Jiří Imlauf, vystoupení v klubu Bunkr, rok 1992

Plus

Bunkr, Mersey, Rock Hill, Pod lampou, Hudební bazar, Banán, Roxy, Tukan – to je jen několik málo z velkého množství hudebních klubů, které u nás fungovaly v devadesátých letech. Patřily k fenoménům tohoto neobyčejného desetiletí. Jejich osudy mapuje Téma Plus Veroniky Kindlové.
Veronika Kindlová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bunkr Olmer si, Rock Hill pod lampou v Hudební bazar banán tu. Cannes to je jen několik málo z velkého množství hudebních klubů, které u nás fungovaly v 90. letech a patřili k fenoménům tohoto neobyčejného desetiletí. A právě jim bude patřit následujících 50 minut. Nečekejte prosím zevrubnou historii klubové scény ani zmínku o každém jednotlivém klubu. Za pomoci několika pamětníků a jednoho odborníka se pouze pokusíme připomenout atmosféru těchto klubů, některá jejich specifika a význam pro tehdejší kulturu. Pěkný poslech a pamětníkům i pěkné vzpomínání od mikrofonu přeje Veronika Kindlová.

  • Téma plus.

  • Vznik hudebních nebo konkrétněji rockových klubů je pochopitelně spojen s pádem komunistického režimu. S ním skončila regulace populární hudby a bylo povoleno svobodné podnikání. A zároveň tu byli mladí lidé, kteří se chtěli bavit podle svého a nestáli o stranou posvěcené popeláře, kteří líbeznými hlasy pějí nekonfliktní texty.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají