Téma dne

Znám Pavla Blažka jako vzdělaného a orientovaného. A tohle převyšuje i spekulace, tvrdí Martin Kupka

Téma dne

Znám Pavla Blažka jako vzdělaného a orientovaného. A tohle převyšuje i spekulace, tvrdí Martin Kupka
Pavel Blažek

Plus

Prezident Miloš Zeman si do Lán začal zvát kandidáty na ministerské posty. Setkání s hlavou státu už absolvoval například Ivan Bartoš (Piráti), nominant na ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Pokud jde o jméno kandidáta, k němuž má Miloš Zeman výhradu, šéf Pirátů o něm nechce spekulovat. „Není ale třeba hovořit o nějakém plánu B – premiér navrhuje vládu a na prezidentovi je to akceptovat,“ ujišťuje.
Martina Mašková

Hosty byli:
Ivan Bartoš, Piráti
Martin Kupka, ODS
Jaroslav Bžoch, ANO
Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, člen Vědecké rady Ministerstva zahraničních věcí ČR

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak se odvíjejí jednání prezidenta s kandidáty na ministry budoucí vlády? Jaké jsou nebo můžou být případné překážky nástupu nového kabinetu v půlce prosince a jakou představu mají? Končit si a budoucí vláda o předávce otěží zvláště v zahraniční politice v roce českého předsednictví. Dobrý poslech přeje Martina. Má.

  • Škola. Téma dne ČRo.

  • Pandemicky netradičních kulisách budou dnes v Lánech pokračovat schůzky kandidátů na ministry s prezidentem Milošem Zemanem v abecedním pořadí první. Ivan Bartoš se s Milošem Zemanem nesetkal včera a jednání s prezidentem označil za inspirativní. Pane Bartoši, přeji dobré ráno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají