Téma dne

Všechny další konflikty a stabilita světa se budou odvíjet od výsledku této války, míní velvyslanec při NATO Landovský

Téma dne

Všechny další konflikty a stabilita světa se budou odvíjet od výsledku této války, míní velvyslanec při NATO Landovský
Jakub Landovský

Plus

„Rusové se snaží dobývat další území a začínají se dívat směrem ke Kyjevu. Je vidět, že jejich ambice jsou možná větší než jen Doněcká a Luhanská oblast,“ komentuje český velvyslanec při NATO Jakub Landovský nedělní útoky na ukrajinskou metropoli. Rakety zasáhly i obytné budovy – v den, kdy začal summit nejvyspělejších ekonomik G7 a krátce před zahájením summitu Severoatlantické aliance.
Lukáš Matoška

Hosté:
Jakub Landovský, velvyslanec ČR při NATO
Martin Dorazín, zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině
Pavel Macko, generálporučík v záloze
Pavel Havlíček, analytik Výzkumného centra AMO

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusko o víkendu ovládlo klíčový Severodoněck na východě Ukrajiny a zároveň znovu udeřilo na hlavní město na Kyjev. Co to znamená pro vývoj dalších bojů? A je Severoatlantická aliance připravena vojensky podporovat Ukrajinu dlouhodobě? Pokusíme se odpovědět. Od mikrofonu zdraví Lukáš Matoška. Téma dne.

  • ČRo Rusko v neděli po třech týdnech znovu zaútočilo na Kyjev. Rakety zasáhly i obytné budovy, a to v den, kdy začal summit nejvyspělejších ekonomik G7, který se válkou na Ukrajině zabývá, a krátce před zahájením summitu Severoatlantické aliance, který se válkou bude zabývat. Pochopitelně taky. Kromě toho, že Rusko o víkendu ze vzduchu udeřilo na Kyjev, ovládlo v sobotu Severodoněck na východní frontě. Město, které před tím Rusko zničilo vytrvalým ostřelováním. Ukrajinské jednotky se stáhly k nedalekému Lisičan roku a dál ho brání. Naším prvním hostem je velvyslanec Česka při Severoatlantické alianci Jakub Landovský. Dobrý den.

  • Dobré ráno. Jak ty nedělní útoky na Kyjev ovlivní summit Severoatlantické aliance, který začne zítra?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají