Téma dne

Vir evolučně pokročil. Vyvinul variantu se schopností prolamovat imunitu, říká k letní vlně covidu Dušek

Téma dne

Vir evolučně pokročil. Vyvinul variantu se schopností prolamovat imunitu, říká k letní vlně covidu Dušek
Koronavirus

Plus

Počty nakažených covidem se začaly opět navyšovat. Důvodem je nová varianta omikronu BA.5, která způsobuje vysokou nakažlivost. „Omikron ty ostatní varianty vytěsňuje, má velkou schopnost nakazit zejména člověka, který prodělal infekci předchozími variantami,“ konstatuje ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.
Renata Kropáčková

Hosté:
Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS)
Josef Pavlovic, náměstek ministra zdravotnictví
Petr Smejkal, hlavní epidemiolog IKEM
Jiří Černý, virolog České zemědělské univerzity

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdy budeme za vrcholem současné letní vlny COVIDu? Jaká mutace nyní dominuje? Jaký je zájem o očkování druhou posilující dávkou? A jaký se dá očekávat vývoj na podzim? Otázky, které zazní v tématu dne s datem 20. července. Provede vás jím Renata Kropáčková.

  • Téma dne ČRo.

  • Letní vlna COVIDu-19 v Česku dál sílí. Ve středu přibylo 2757 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 774 více než před týdnem. V nemocnici s COVIDem 664 lidí, 27 ve vážném stavu. Před týdnem bylo hospitalizováno s COVIDem o 238 lidí méně. Krátce před vysíláním jsem se zeptala ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška, v jaké fázi letní vlny COVIDu se nacházíme.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají