Téma dne

Ruští agenti neztratili o Česko zájem, budou se snažit pracovat, jak nejlépe to půjde, říká analytik Pojar

Téma dne

Ruští agenti neztratili o Česko zájem, budou se snažit pracovat, jak nejlépe to půjde, říká analytik Pojar
Ruská ambasáda

Plus

Podle Bezpečnostní informační služby (BIS) nejsou Rusové v tuto chvíli schopni vést na našem území žádné zásadní zpravodajské operace. Po vyhoštění řady diplomatů v důsledku kauzy Vrbětice totiž nemají dostatek lidí pro činnost pod tradičním krytím. Za aktuálně nejzávažnější riziko označil šéf BIS Michal Koudelka dezinformace. Před příliš úzkým viděním ale v tomto směru varuje bezpečnostní analytik z CEVRO Institutu a premiérův poradce Tomáš Pojar.
Šárka Fenyková

Hosty byli:
Tomáš Pojar, bezpečnostní analytik z CEVRO Institut, poradce premiéra
František Vrábel, datový analytik
Milan Mikulecký, bezpečnostní analytik
Jan Vevera, bývalý armádní psychiatr

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zvyšuje válka na Ukrajině bezpečnostní rizika v Česku? Čeho se podle zpravodajských služeb obávat nemusíme a co se naopak stává největší hrozbou pro Česko i mezinárodní společenství? A jak se případným hrozbám bránit? Otázky pro téma dne. Dobrý poslech přeje.

  • Zita Senková. Téma dne ČRo.

  • Česku aktuálně v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu nehrozí nějaké významné nebezpečí. Shodli se na tom šéfové zpravodajských služeb, kteří se včera sešli na bezpečnostní konferenci v PS. Podle ředitele BIS Michala Koudelky nejsou nyní Rusové schopni vést na českém území žádné zásadní zpravodajské operace. Jednoduše proto, že po vyhoštění řady diplomatů po vrbětické kauze a dalších omezeních nemají dost lidí, kteří by mohli vést operace pod tradičním krytím. Naopak za nejzávažnější riziko současnosti označil dezinformace. Podrobněji teď nejen o včerejší konferenci budeme mluvit s bezpečnostním analytikem, bývalým diplomatem a prorektorem VŠ CEVRO Institut Tomášem Pojarem. Dobrý den. Dobrý den. Považujete ty závěry včerejší bezpečnostní konference za povzbudivé?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají