Téma dne

Oprava Barrandovského mostu může rozhodnout komunální volby v Praze, očekává komentátor Honzejk

Téma dne

Oprava Barrandovského mostu může rozhodnout komunální volby v Praze, očekává komentátor Honzejk
Barrandovský most

Plus

Po bezmála čtyřiceti letech, kdy auta poprvé vjela na Barrandovský most (dříve most Antonína Zápotockého), začínají jeho opravy. „Dřív na to asi nebyla odvaha, aby se otevřela jedna z nejdůležitějších pražských tepen,“ soudí prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví a někdejší náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Jiří Nouza. Naráží tím na komplikace spojené s uzavřením jedné z nejdůležitějších dopravních tepen v metropoli.
Jan Burda

Hosty byli:
Blanka Černá, redaktorka, Český rozhlas
Adam Bejšovec, reportér, Český rozhlas
Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví
Zdeněk Lokaj, Fakuta dopravní, ČVUT
Petr Honzejk, komentátor, Hospodářské noviny

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Začala oprava nejvytíženější dopravní tepny v Česku Barrandovského mostu. Rekonstrukce se týká nejen řidičů v metropoli, ale i všech projíždějících. Každý den po mostě je totiž projede na 144000 aut. Jak ukazují dopravní modely, při opravách tak zásadních komunikací zamíří na objízdné trasy. Jenom část řidičů někteří zkusí tradiční cestu, v tomto případě přes opravovaný most a pak trvá asi 14 dnů, než je začnou zkoušet různé jiné možnosti a hledat si svoje cesty. Pokračuje redaktorka Blanka Černá.

  • První den pracovního týdne řidiče v Praze dnes poprvé naplno pocítí omezení na barrandovském mostě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají