Téma dne

Nejsme hnutí jednoho muže. Funguje u nás pluralita názorů, míní středočeská hejtmanka Pecková

Téma dne

Nejsme hnutí jednoho muže. Funguje u nás pluralita názorů, míní středočeská hejtmanka Pecková
Petra Pecková

Plus

Kromě představitelů stran vládní koalice jednala kvůli korupční kauze Dozimetr také Rada Středočeského kraje. Odvolala šéfa krajských silničářů Jana Lichtnegera, a to kvůli informacím, které ho s ním spojují. „Zjistili jsme, že zhruba před 14 dny pan ředitel prodal jednu ze svých firem jednomu z obviněných, dokonce i z těch, kteří jsou nyní ve vazbě, což pro nás byla indicie vedoucí k tomu, že ztratil naši důvěru,“ popisuje hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).
Lukáš Matoška

Hosté pořadu:
Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje (STAN)
Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny (TOP 09)
Martin Fendrych, komentátor serveru Aktuálně.cz
Markéta Chaloupská, vedoucí investigativního týmu reportérů Českého rozhlasu

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ho plusu. Dnes s Lukášem Matoškou.

  • Jak předseda hnutí STAN Vít Rakušan vysvětloval kolegům dalších vládních stran, proč jeho spolustraníci udržovali kontakty s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Rakušan slibuje očistu svého hnutí. Co bude potřebovat udělat, aby se mu podařila? Jak se skupina kolem bývalého pražského náměstka Petra Hlubučka chránila před policií a do jaké míry se korupční kauza kolem pražského dopravního podniku týká i Středočeského kraje? Pokusíme se odpovědět. Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Téma dne ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají