Téma dne

Média nakloněná republikánům už teď nebudou tak protrumpovská. Mohla by se dokonce pokusit o jeho diskreditaci, míní amerikanista Beneš

Téma dne

Média nakloněná republikánům už teď nebudou tak protrumpovská. Mohla by se dokonce pokusit o jeho diskreditaci, míní amerikanista Beneš
Donald Trump

Plus

Donald Trump oznámil, že se bude v příštích volbách v roce 2024 znovu ucházet o post prezidenta Spojených států. Ve svém luxusním sídle Mar-a-Lago na Floridě pronesl projev k zahájení prezidentské kampaně před stovkami svých příznivců. Proč oznámil kandidaturu s takovým předstihem? A jaké jsou jeho šance na zvolení vzhledem k výsledkům nedávných voleb do Kongresu?
Renata Kropáčková

Hosté:
Pavel Novák, zahraniční redakce Českého rozhlasu
Jan Beneš, amerikanista, Ostravská univerzita
Dušan Neumann, spolupracovník v USA
Jan Kozák, religionista

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Donald Trump před pár hodinami oznámil, že se bude v roce 2024 znovu ucházet o funkci prezidenta Spojených států. Jaké šance má na znovuzvolení? Jaké podpoře se těší i u samotných republikánů? Jakým signálem pro něj jsou nedávné volby do kongresu a jakou překážkou pro Trumpovo znovuzvolení můžou být vyšetřování, kterým čelí? To jsou otázky pro následující minuty. Tématem dne vás dnes provede Renata Kropáčková.

  • Téma dne ČRo.

  • Donald Trump tedy oznámil, že se bude znovu ucházet o post amerického prezidenta. Ve svém sídle Mar-A-Lago na Floridě ohlásil kandidaturu ve volbách, které se budou konat v roce 2024. Trump pronesl svůj projev k zahájení kampaně před prezidentskými volbami před stovkami svých příznivců. V plesovém sále svého soukromého klubu sledoval její odsud z Evropy i Pavel Novák ze zahraniční redakce. Dobrý den. Hezké ráno. Pavle, co v Trumpově projevu zaznělo, proč se rozhodlo usilovat o prezidentskou funkci znovu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají