Téma dne

I kdyby teď Evropa poskytla Ukrajině všechno, co má, tak by to nemuselo stačit, obává se novinář Soukup

Téma dne

I kdyby teď Evropa poskytla Ukrajině všechno, co má, tak by to nemuselo stačit, obává se novinář Soukup
Ukrajinský tank v Bachmutu

Plus

Ve městě Brovary na Ukrajině zemřelo kvůli včerejší tragické nehodě vrtulníku nejméně 14 lidí, včetně vedení ministerstva vnitra a samotného ministra Denyse Monastyrského. Ukrajinská vláda již vyjádřila svou lítost, zároveň však oznámila, že tragédie chod ministerstva neochromí. Nehoda by tak neměla negativně ovlivnit válečný vývoj ani sympatie dalších zemí a jejich pomoc napadené Ukrajině. Problémem by však mohly být nedostatečné dodávky a hrozba nové ofenzivy.
Martina Mašková

Hosté:
Kateřina Šmídová, zahraniční redakce Českého zohlasu
Ondřej Soukup, zahraniční redakce Hospodářských novin
Zdeněk Petráš, plukovník generálního štábu v záloze
Libor Dvořák, komentátor Českého rozhlasu, odborník na Rusko a postsovětský prostor

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne. Jak velkou ztrátou je pro Ukrajinu bránici se před ruskou invazí smrt vedoucích činitelů resortu vnitra včetně samotného ministra? Daly se ona syrského, v jakém stavu je na začátku nového roku ukrajinská armáda? Ať už jde o výzbroj nebo počty, motivace vojáků. A jsou její západní spojenci ochotni posily dodávky? Pořadem s těmito náměty vás provede Martina Mašková.

  • Téma dne ČRo.

  • Ukrajina se tedy vzpamatovává z tragického pádu vrtulníku na předměstí Kyjeva. Stroj se zřítil městě Brovary poblíž tamní mateřské školy. Zemřelo nejméně 14 lidí, včetně zmíněného ukrajinského ministra vnitra Denisem ona syrského. Kyjev už za něj jmenoval dočasného nástupce. Detaily zjišťovala a téma dne uvádí Kateřina Šmídová ze zahraniční redakce. Dobrý den. Pěkné ráno. Kateřino, jak se Kyjev s takovou ztrátou poradil?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají