Téma dne

Exministr: Lavrov coby vyjednavač nemůže měnit směřování Ruska, to je zcela na Putinovi

Téma dne

Exministr: Lavrov coby vyjednavač nemůže měnit směřování Ruska, to je zcela na Putinovi
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov

Plus

Jednání ministrů zahraničí Ukrajiny a Ruska v Turecku nepřineslo žádný pokrok v možnosti vyhlásit příměří. Sergej Lavrov, ruský vyjednavač, je zkušený politik, který dokáže přejmenovávat realitu, přiznává bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). A dodává, že Lavrov reálně nemá schopnost měnit směřování Ruské federace v konfliktu na Ukrajině – to je zcela v rukou Vladimira Putina.

Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešní jednání mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku nepřineslo žádný postup. Je šance na diplomatické řešení války, když Rusko vyžaduje po Ukrajině v podstatě kapitulaci. Kdo všechno už se do jednání zapojil jako zprostředkovatel a kdo své zapojení nabízí? A existuje v tomto konfliktu někdo skutečně neutrální, nebo každá země sleduje nějaké své cíle? Nejen o tom budeme diskutovat v následujících minutách, kterými vás provede Šárka Fenyková.

  • Téma dne ČRo.

  • Dnešní setkání ministrů zahraničí Ukrajiny a Ruska v Turecku nepřineslo žádný pokrok v možnosti vyhlásit příměří. Po schůzce to řekl ukrajinský ministr Dmytro Kuleba. Podle něj bylo jednání velmi obtížné. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prý opakoval dlouhodobé stanovisko Moskvy. Trval na tom, že Rusko útok ukončí až v době, kdy Kyjev splní požadavky Kremlu. Jednání sledovala Sasz a shrne Magdalena Fajtová ze zahraniční redakce.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají