Téma dne

EU chystá další balík sankcí proti Rusku. V úvahách je i celosvětové zastropování cen ruské ropy a zemního plynu

Téma dne

EU chystá další balík sankcí proti Rusku. V úvahách je i celosvětové zastropování cen ruské ropy a zemního plynu
Evropská unie

Plus

Evropská komise pracuje na novém balíku sankcí proti Rusku. Potvrdil to šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Řekl, že nepochybuje o tom, že na připravovaných restrikcích se znovu shodnou všechny státy sedmadvacítky. Maďarsko ale tento týden vyzvalo ke zrušení i stávajících sankcí proti Moskvě.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V EU se začíná diskutovat o novém návrhu sankcí proti Rusku. Co by mohlo obsahovat a jak dál země EU, ale také Severoatlantické aliance. Reaguji na vyhlášení částečné mobile mobilizace v Rusku a sám ho připojit okupovaná území k Rusku. Pořadem na toto téma vás provedou Martina Mašková. Téma dne.

  • ČRo Evropská komise pracuje na novém balíku sankcí proti Rusku. Potvrdil to šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Řekl, že nepochybuje o tom, že na připravovaných restrikci jejich seznam o shodnou všechny státy sedmadvacítky. Maďarsko ale tento týden vyzvalo ke zrušení i stávajících sankcí proti Moskvě. Ve spojení jsme s bruselským zpravodajem Viktorem Daňkem. Dobrý den. Hezký den. Viktore, co zatím o chystaném balíku sankcí prozradili unijní špičky?

  • Evropská komise jimi chce odpovědět mimo jiné na rozhodnutí o částečné mobilizaci v Rusku a vypsání referenda na Moskvou okupovaných územích, jak během zasedání OSN v New Yorku popsal šéf unijní diplomacie Josep Borrell.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají