Téma dne

Ekonom Hindls: Stát bude muset udělat celkovou reformu daňového systému. Jinak konsolidaci rozpočtu těžko zvládneme

Téma dne

Ekonom Hindls: Stát bude muset udělat celkovou reformu daňového systému. Jinak konsolidaci rozpočtu těžko zvládneme
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS)

Plus

Vláda schválila návrh státního rozpočtu, který nově počítá s deficitem 295 miliard korun. Původně měl být schodek o 20 miliard nižší, po schválení dodatečných výdajů na zastropování cen energií byl však navýšen. Jaké jsou předpokládané výdaje a příjmy pro příští rok? A jak nový návrh státního rozpočtu reaguje na dlouhodobě se zadlužující státní finance?
Jan Burda

Hosté:
Stanislav Klik, náměstka ministra práce a sociálních věcí sekce ekonomické a provozní MPSV
Richard Hindls, ekonom, bývalý člen Národní rozpočtové rady
Michal Skořepa, ekonom ČS
Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Deficit státního rozpočtu na příští rok by měl být 295 miliard korun. Jaká je struktura návrhu státního rozpočtu? Výdaje a příjmy reaguje dostatečně na potřeby společnosti i byznysu? A jak se návrh státního rozpočtu promítne do trendu stále rychleji se zadlužující ho Česka? Otázky příštích minut položí je Jan Burda.

  • Téma dne ČRo.

  • Deficit státního rozpočtu na příští rok by měl být 295 miliard. Večer to po sedmihodinovém jednání schválila vláda. Schodek je o 20 miliard vyšší, než s jakým kabinet počítal původně. Mohou za to dodatečné výdaje na zastropování cen elektřiny a plynu. S dalšími podrobnostmi o jednání vlády je teď v tématu dne Gabriela Gálová z domácí redakce ČRo. Dobrý den. Dobré ráno. Jak nákladná má tedy být pomoc lidem a také firmám s placením drahých energií?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají