Studio Leonardo

Precizní onkologie nejsou jen nejmodernější léky, ale i odborníci, kteří rozumějí svým pacientům

Studio Leonardo

Precizní onkologie nejsou jen nejmodernější léky, ale i odborníci, kteří rozumějí svým pacientům
Jana Prausová, předsedkyně České onkologické společnosti

Plus

Celá léta hledáme správný lék správnému pacientovi a stále více se blížíme této metě, říká ve Studiu Leonardo předsedkyně České onkologické společnosti Jana Prausová z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a také přednostka Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Motol. Ptá se Martin Srb.
Martin Srb

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Té druhé léků postupně proměňují léčbu rakoviny a mnoha lidem prodlouží život v dobré kondici. Léky ale samy o sobě nestačí. Precizní péče znamená starat se o člověka a jeho zdraví celkově a třeba se i u každého pacienta trochu jiným způsobem. Jak se vyvíjí tento přístup v podmínkách lékařské vědy, která stojí na velkých datech, o obrovských skupinách pacientů. Nejen o tom budeme mluvit v dnešním vědeckém rozhovoru, kterým vás provede Martin Srb. Přeji dobrý poslech.

  • Studiu.

  • Dnešní rozhovor natáčíme ve Fakultní nemocnici Motol na onkologické klinice a naší odbornou hostitelkou je doc. Jana Prausová, přednostka kliniky onkologické kliniky Fakultní nemocnice Motol a druhé lékařské fakulty Univerzity Karlovy a také předsedkyně České onkologické společnosti. Paní docentko, vítejte ve vysílání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají