Sportžurnál

Sportžurnál se Štěpánem Pokorným

Sportžurnál

Sportžurnál se Štěpánem Pokorným
Radiožurnál a mistrovství světa v ledním hokeji 2019

Radiožurnál

Tažení Jiřího Lehečky tenisovým Australian Open. Zahájení Olympiády dětí a mládeže. Čtvrté místo štafety českých biatlonistů v Anterselvě. Pardubice před začátkem jara fotbalové ligy. Nejproduktivnější hráč Caroliny Hurricanes Martin Nečas.
Štěpán Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pěkný večer vám přejeme nejen s Radiožurnálem sport, ale taky s Radiožurnálem, protože společně vysíláme pořad Sportžurnál, nabitý nejdůležitějšími a nejzajímavějšími událostmi dneška, tedy neděle 20. ledna. No a musíme samozřejmě začít tenisem. Jiří Lehečka slaví premiérový postup mezi osm nejlepších tenistů grandslamového turnaje. Jak jste slyšeli, v osmifinále Australian Open porazil světovou osmičku Kanaďana Ogiera alias zima 3 1 na sety. Ohlasy českého hráče přímo z Melbourne uslyšíte v našem vysílání už za chvíli. Tak si tu sportovní hodinku s námi užijte. Přeji vám pěkný zbytek dne a hezký poslech. Tenista Jiří Lehečka postoupil poprvé v kariéře do čtvrtfinále grandslamového turnaje. Na Australian Open porazil Kanaďana Felixe Ogiera, ale já si na 3 1 na sety a v příštím kole se utká s Řekem Tsitsipasem. O velkém úspěchu mluvil s Jiřím Lehečkou přímo v Melbourne reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

  • Když to vezmeme po pořádku, tak vy jste tady porazil dva vítěze 1000 takových turnajů. Hned prvním kole Bornu Čoriče, pak Camerona nového. Teď zase další skvělí hráči. Co bylo nejtěžší zatím z vašeho pohledu?

  • Těžko se to hodnotí, protože jsme takto jsem o každý z těch hráčů, se kterými jsem hrál, tak mě něco specifického v jejich hře a nebylo to nic jednoduchého. První zápas jsem hrál vlastně hrát proti nasazenému Čoričovi, kterých to je výborný od základní čáry. Druhý zápas proti nepřijetí bank sovy, který má dva m a servíruje jako zvíře, když to tak řeknu, a poté noří, se kterým se dvakrát předtím prohrál. Hráli jsme ve větrné ke aréně a dneska vlastně výborně servírující a solidní. A že ale já jsem, takže těžko se říká se netěší. Myslím si, že asi musím říct, že těch pět setů s horším pravděpodobně, protože to byla doopravdy veliká bitva. Ale tím nechci snižovat i ostatní zápasy, protože dneska si myslím, že jsme taky hráli solidní level. Dneska si myslím, že to byl tenisově o něco možná i hezčí než s tím novým.

Ostatní také poslouchají