Speciál

Symbol kontinuity a jistota v dramaticky se měnícím světě. Alžběta II. byla poslední velkou světovou panovnicí v dějinách, říká historik Županič

Speciál

Symbol kontinuity a jistota v dramaticky se měnícím světě. Alžběta II. byla poslední velkou světovou panovnicí v dějinách, říká historik Županič
Královna Alžběta II. s manželem Filipem po její korunovaci v roce 1953

Plus

Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty II. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnu. Novým králem se stává Alžbětin syn Charles, který bude panovat jako Karel III. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb.
Jan Pokorný

Hosté:
Jaromír Marek, zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii
Martin Balucha, zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii
Jan Županič, historik, Historického ústavu AV ČR
Michael Žantovský, bývalý diplomat, současný ředitel Knihovny Václava Havla
Milan Slezák, komentátor Českého rozhlasu

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty druhé. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnou. Novým králem se stává Alžbětín, syn Charles, který bude panovat jako Karel. Třetí. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb. Smutné dny ve Spojeném království sleduje i náš zvláštní zpravodaj. Spojíme se s ním za chvíli a tím začne mimořádné společné vysílání Radiožurnálu ČRo Plus a ČRo dvojka.

  • Speciál Radiožurnálu a ČRo.

  • Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají