Speciál

Role prezidenta uprostřed ekonomické krize? Jeho přímý vliv na konkrétní problémy je minimální, shodují se Rusnok a Topolánek

Speciál

Role prezidenta uprostřed ekonomické krize? Jeho přímý vliv na konkrétní problémy je minimální, shodují se Rusnok a Topolánek
Jiří Rusnok a Mirek Topolánek

Plus

Slibů, které slyšíme od prezidentských kandidátů, je mnoho a týkají se oblastí politického i veřejného života. Jak ale může prezident zasahovat například do oblasti hospodářské? Ekonomové Jiří Rusnok a Mirek Topolánek se shodují, že přímý vliv hlavy státu na konkrétní problémy je minimální.
Jana Klímová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dva ze tří prezidentů samostatné historii ČR byli ekonomové Václav Klaus a Miloš Zeman a dva ze tří nynějších favoritů na prezidenta jsou také ekonomové. Spolu s ostatními kandidáty tak často v kampani zmiňují, že chtějí ekonomiku rozhýbat, ozdravit, podpořit růst platů či zavedení nebo odmítnutí eura. Shodují se také, že Česku letos hrozí ekonomická krize a oni tak proti ní chtějí bojovat. Jaká je ale skutečně role a vliv prezidenta na ekonomické směřování země? Od mikrofonu zdraví Jana Klímová.

  • Prezidentské volby 2023.

  • Cíl Radiožurnálu a ČRo Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají