Speciál

Masivně nám teď narostly počty dezinformací, které jednostranně útočí na Petra Pavla, nastiňuje mluvčí Českých elfů Kartous

Speciál

Masivně nám teď narostly počty dezinformací, které jednostranně útočí na Petra Pavla, nastiňuje mluvčí Českých elfů Kartous
Bohumil Kartous

Plus

„Na základě sběru našich dat nedokážeme říct, zdali je počet dezinformací větší, nebo menší. Ve srovnání se stavem před deseti lety se ale rozhodně dezinformační scéna rozvinula,“ hodnotí prezidentskou kampaň mluvčí skupiny Čeští elfové Bohumil Kartous. Připomíná, že jejich skupina je aktivní pouhé čtyři roky, takže ani nemůže srovnávat data. Jiný je i stav používání internetu v naší společnosti.
Tomáš Pancíř

Hosty Tomáše Pancíře jsou:
Marek Antoš, ústavní právník
Jan Tvrdoň, redaktor Deníku N, dříve demagog cz
Bohumil Kartous, mluvčí skupiny Čeští elfové
Martin Kratochvíl, analytik agentury STEM

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už příští týden se rozhodne o tom, kdo bude prezidentem ČR. Jak pokračuje předvolební kampaň obou finalistů? Jaké pravomoci hlavě státu ve skutečnosti dává česká ústava? Co všechno se v souvislosti s prezidentskými volbami šíří na sociálních sítích a v řetězových e-mailech. A co z toho je pravda a co z toho pravda není? O tom všem budeme mluvit v následujících 50 minutách našeho předvolebního speciálu. Přeji vám hezké.

  • Poledne. Prezidentské volby 2023.

  • Speciál Radiožurnálu a ČRo Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají