Speciál

Až válka skončí, jedním z nejvážnějších problémů bude pašování zbraní z Ukrajiny do světa, říká šéf BIS Koudelka

Speciál

Až válka skončí, jedním z nejvážnějších problémů bude pašování zbraní z Ukrajiny do světa, říká šéf BIS Koudelka
Ředitel BIS Michal Koudelka

Plus

Bývalý prezident Miloš Zeman sedmkrát odmítl vládní návrh povýšit ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku do generálské hodnosti. Poprvé v květnu 2018 a naposledy loni. S Koudelkou se Český rozhlas sešel v jeho kanceláři pár hodin poté, co ho prezident republiky na brigádního generála povýšil.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šéf tajné služby by asi neměl být pravidelnou ozdobou médií. Rozhovor poskytuje spíš případech, kdy je nutné něco klíčového říct anebo když se třeba v jeho profesi stane něco zaznamenáníhodné. Ho. S ředitelem BIS Michalem Koudelkou jsme se sešli k rozhovoru pro 20 minut Radiožurnálu speciál v jeho kanceláři pár hodin poté, co ho prezident republiky povýšil na brigádního generála. Dobrý den, pane řediteli. Dobrý den. Stal jste se s plukovníka brigádním generálem. Jak vypadá to vaše hodnostní označení?

  • Baby, nemáte frčky? Ne.

  • My nemáme žádné uniformy, takže hvězdičku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají