Speciál Radiožurnálu

Velká Británie oplakává královnu Alžbětu II. „Její jednotící role bude Británii v dnešní neklidné době chybět,“ myslí si Žantovský

Speciál Radiožurnálu

Velká Británie oplakává královnu Alžbětu II. „Její jednotící role bude Británii v dnešní neklidné době chybět,“ myslí si Žantovský
Královna Alžběta II.

Radiožurnál

Buckinghamský palác ve čtvrtek vpodvečer oznámil, že nejdéle vládnoucí britská panovnice Alžběta II. zemřela odpoledne na zámku Balmoral ve Skotsku ve věku 96 let. Jak svět reaguje na smutnou zprávu? Co všechno pro Brity královna představovala a co její odchod znamená pro monarchii? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osm hodin a šest minut. Dobrý den. Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty druhé. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnou. Novým králem se stává Alžbětín syn Charles, který bude panovat jako Karel. Třetí. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb. Smutné dny ve Spojeném království sleduje i náš zvláštní zpravodaj. Spojíme se s ním za chvíli a tím začne mimořádné společné vysílání Radiožurnálu ČRo Plus a ČRo dvojka.

  • Speciál Radiožurnálu a ČRo.

  • Plus.

Ostatní také poslouchají