Speciál Radiožurnálu

Tábor: Marek Slabý (BEZPP za T2020) vs. Jaroslav Větrovský (BEZPP za JIH 12)

Speciál Radiožurnálu

Tábor: Marek Slabý (BEZPP za T2020) vs. Jaroslav Větrovský (BEZPP za JIH 12)
Marek Slabý (BEZPP za T2020) vs. Jaroslav Větrovský (BEZPP za JIH 12)

Radiožurnál

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 13 v Táboře. Marek Slabý (BEZPP za T2020) získal v 1. kole 30,00 % a Jaroslav Větrovský (BEZPP za JIH 12) 22,67 % hlasů.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo i letos nabízí duely kandidátů, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb. V následujících 20 minutách se budeme věnovat senátnímu obvodu číslo 13 Tábor. Ve studiu proto vítám kandidáta hnutí Tábor 27 20 a koalice spolu tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Ředitel jihočeské záchranné služby Marka Slabého. Dobrý den. Dobrý den přeji. A kandidáta hnutí Jihočeši 2012, obhájce senátorského křesla a starostou Mladé Vožice Jaroslava Větrovského. Dobrý den.

  • Volby 2022 senátní duel.

  • Předesílám, že tento duel předtáčíme ve čtvrtek krátce po poledni, takže na případné pozdější události z těch posledních hodin, na případné pozdější zprávy nemůžeme reagovat. Každopádně máme za sebou a vy za sebou hlavně máte první kolo senátních voleb. V něm se ve vašem senátním obvodu o hlasy voličů ucházelo devět kandidátů. Nejvíc hlasů dostal kandidát Tábor 20 20 a koalice spolu Marek Slabý rovných 30 %. Druhý skončil kandidát hnutí Jihočeši 2012 Jaroslav Větrovský s necelými 20 % hlasů. Pane Slabý, vaši kandidaturu už od začátku podporují tři strany koalice. Spolu také hnutí, které bude mít už ve čtvrtém volebním období v řadě starostu Tábora. Když se podíváme na výsledky komunálních voleb, tak ti všichni, kdo vás podporují, získali v komunálních volbách ve městě Tábor dohromady 46 % hlasů. Není v tom případě těch vašich 30 % z prvního kola trochu zklamání?

Ostatní také poslouchají