Speciál Radiožurnálu Sport

Slavia a Slovácko v Evropské konferenční lize? Jaké jsou jejich šance?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Speciál Radiožurnálu Sport

Slavia a Slovácko v Evropské konferenční lize? Jaké jsou jejich šance?
Pražský Eden bude hostit finále letošního ročníku Evropské konferenční ligy. Může se i Slavia probít až do finálového boje o triumf?

Radiožurnál Sport

Startuje skupinová fáze Evropské konferenční ligy i s českým zástupci. Vůbec poprvé se do základních skupin evropské soutěže probojovalo Slovácko, které začíná svoji pouť duelem s Partizanem Bělehrad. Slavia na úvod cestuje do Turecka. Ve studiu Radiožurnálu Sport probírají šance tuzemských celků bývalý hráč Slavie Praha David Kalivoda, bývalý obránce Brna a Slovácka Jan Trousil a fotbalový expert a reportér Vojtěch Šilhan. Poslechněte si Speciál ke startu Konferenční ligy.
David Nyč, Vojtěch Šilhan

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké odpoledne. Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Tímto pozdravem se kdysi proslavil televizní komentátor Vít Holubec. I když my jsme tady v rozhlase. Vy posloucháte Radiožurnál, sport a teď nás čeká další hodinový speciál. Včera jsme se věnovali Lize mistrů, dnes bude speciál znovu o fotbale, ale bude o lize konferenční, té nejmladší evropské soutěži, která je pro nás letos zajímavá hlavně proto, že se v ní představí dva české týmy Slavia a Slovácko. A poprvé se představí dnes večer. Nejprve Slovácko ve tři čtvrtě na sedm přivítá Partizan Bělehrad a v 21 hodin Pražané nastoupí k utkání na hřišti tureckého Sivasspor. Už ani dnes nejsem ve studiu sám, ani dnes nepovedu dlouhý monolog. Společně se mnou je tu David Kalivoda, bývalý slávista, mistr ligy se sešívanými z roku 2008. A muž, který zažil Ligu mistrů i Pohár UEFA, už se posadil k mikrofonu. Davide, tak dobrý den. Díky, že.

  • Jste sem k nám dorazil. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste dal tehdy gól v tom památném dvojutkání s Ajaxem, ve kterém Slavia vybojovala účast v Lize mistrů, že? Ano.

  • Je to tak. Bylo to v tom 1. 1. utkání, kdy jsme hráli v Holandsku. Tenkrát vlastně s námi taky nikdo nepočítal, dá se říct. Ptali se nás si, kolik gólů dostaneme, s jakým výsledkem, s jakou prohrou v m spokojený. A nakonec se nám teda trošku se štěstím nám podařilo s těly. Ale pak vás možná trochu zastínil Stanislav Vlček, ale to mu asi vyčítat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají