Speciál Radiožurnálu Sport

Oštěpař Jakub Vadlejch zajistil české atletické výpravě vysněnou medailovou radost. Z Eugene si odveze bronz!

Jakub Vadlejch s bronzovou medailí z mistrovství světa

Radiožurnál Sport

Oštěpař Jakub Vadlejch vybojoval pro českou výpravu první medaili na mistrovství světa v Eugene. Domů si odveze bronz. V předposledním závodním dni šampionátu poslal nejdelší pokus do vzdálenosti 88,09 metru. Čtyři centimetry ho dělily od olympijského vítěze Níradže Čopry z Indie, který skončil druhý. Český oštěpař tak po pětiletém půstu odšpuntoval medailovou radost pro tuzemskou atletiku. Navázal na zisk stříbrné medaile z Londýna v roce 2017.
Jakub Marek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jakuba. Velká gratulace k medaili z MS. Po pěti letech medaile pro ČR ze světového šampionátu. Spadl vám kámen ze srdce? Trochu.

• Upřímně jsem si na medaili věřil. Moc jsem to samozřejmě nešířil. Šel jsem si za tím a myslím si, že i z mé strany byla ta soutěž je hodně kvalitní. Já jsem velice kvalitní sérii. Pořád jsem si věřil, že můžu vítr se porazit nebo spíš minimálně ohrozit a i po těch 88 metrech jsem se snažil na něj tlačit, ale dneska byl nedobytné a byla to one man show. Vy jste začal? Opravdu dělal kým? Jahody, postupně jste se zlepšila až na těch 88 0 9. Tak ani to tedy nebyl nějaký ideální hod.

• I to nebyl úplně ideální hod. Ale já nejsem spokojený nikdy. Mám to asi prosím trenérovi a to mě vlastně žene i dál. Toto mě zase nakopne do další dřiny. Ještě vás?