Speciál Radiožurnálu Sport

Chyb moc nebylo. Jsem moc šťastný, že jsme domů přivezli beduína, hodnotí Rallye Dakar Martin Macík

Speciál Radiožurnálu Sport

Chyb moc nebylo. Jsem moc šťastný, že jsme domů přivezli beduína, hodnotí Rallye Dakar Martin Macík
Jezdec rallye Martin Macík

Radiožurnál Sport

Martin Macík obsadil celkově druhé místo v Rallye Dakar v kategorii kamionů, vytvořil si nové osobní maximum a při jedenáctém startu na slavné soutěži se poprvé prosadil na stupně vítězů. Na tiskové konferenci po příletu zpátky do Čech se pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ohlédli za náročným, ale úspěšným vystoupením na etapovém závodu. Reportér Radiožurnálu Sport David Prouza se tříčlenné posádky ptal i na plány do budoucna. 
David Prouza

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • U mikrofonu Radiožurnálu sport. Stříbrná posádka v kategorii kamionů na Rallye Dakar pilot Martin Macík, mechanik David Švanda a navigátor František Tomášek. Pád v první pocity. Vlastně to není tak dlouho, co jste přistáli, tak jste unavení nebo nebo že to adrenalin běží? Martina.

  • Já vlastně let byl opravdu dlouhý. Já jsem čekal, že budu hodně unavený, ale myslím si, že právě ta radost, která se postupně dostává z mého nitra navenek, jak jsme si říkali, že přijede, má, třeba to přijde potom, protože my jsme tu euforii neměli tak silnou a tak. Tak. Já si myslím, že teďka jde nejen proto, že my jsme vlastně asi bych stolu postel někdy kolem třetí hodiny ráno. Pamatuji si vše s 30 jsem dostal kopanec do žeber od jedné ze svých dcer. Takže jsem zjistil, že mám děti po 20 dnech a já jsem debil. Rád. A no a půl zůstával. A do teďka jsme tady moc. Není na tiskový konferenci a já mobilu energie. Takže možná to bude tím, že pilot si čistý kafe a už dneska neusnu. Ale ale cítím se skvěle a jsem plný sil a jel bych další Dakar.

  • No, tady zaznělo, že jste jich vypili hodně poměrně během Dakaru. Tak jak vypadá takový typický den, co se týče třeba jídla a pití. Davide.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají