Souvislosti Plus

Současná situace je výrazným akcelerátorem změn. Češi si pořizují domácí fotovoltaiku nebo tepelná čerpadla, říká člen Svazu moderní energetiky

Souvislosti Plus

Současná situace je výrazným akcelerátorem změn. Češi si pořizují domácí fotovoltaiku nebo tepelná čerpadla, říká člen Svazu moderní energetiky
Solární panely

Plus

Rostoucí ceny energií nejspíše změní život ve společnosti. Musíme s nimi začít šetřit. A protože nejvíce energie spotřebováváme na bydlení, tak musíme změnit právě to, jak bydlíme. Mění současná krize naše další priority? A co vlastně s naším životním stylem udělají energetické úspory?
Václav Pešička

Hosté:
Jan Hartl, sociolog, předseda správní rady a zakladatel organizace STEM 
Miroslav Bárta, archeolog a egyptolog 
Martin Sedlák, člen Svazu moderní energetiky

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Musíme změnit to, jak žijeme. Tuto výzvu slyšíme v souvislosti s rostoucími cenami energií stále častěji. A protože energie spotřebováváme nejvíce na bydlení, tak máme změnit právě to, jak bydlíme, jaký by měl být. A je pohled na ideální bydlení. Mění ta současná krize naše další priority? A co vlastně s naším životním stylem udělají energetické úspory? Téma pro příští bezmála hodinu. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Souvislosti Plus.

  • A já ve studiu vítám sociologa Jana Hartla, předsedu správní rady a zakladatele organizace STEM, autora a realizátora velkého množství sociologických projektů, které nezávisle mapovali a zkoumali pro měnící se demokratickou, československou, ale i českou společnost. Radí řadě domácích i zahraničních institucí a popularizuje sociologii. Vítejte ve studiu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají