Souvislosti Plus
Skupinu bratří Mašínů bych s protikomunistickým odbojem neztotožňoval. Je to jeho extrémní projev, hodnotí historik Tomek
Souvislosti Plus

Plus
70 let nás dělí od doby, kdy se antikomunistická odbojová skupina bratří Mašínů probila z Československa přes tehdejší východní Německo do Západního Berlína. V jejich stopách zůstali mrtví – němečtí policisté, ale také čeští příslušníci SNB a pokladník národního podniku Kovolis. Český rozhlas Plus se příběhu odbojové skupiny věnuje v rámci říjnové série Mašíni a spol. Hrdinové, nebo zločinci?. Zpracovává ho také nový český film Bratři, který se za pár dní objeví v kinech.
Petr Dudek
Přepis epizody
-
70 let nás dělí od doby, kdy se antikomunistická odbojová skupina bratří Mašínů probila z Československa přes tehdejší východní Německo do západního Berlína. V jejich stopách zůstali mrtví němečtí policisté, ale také čeští příslušníci SNB a pokladník národního podniku.
-
Za několik dní se v kinech objeví původní český film bratři, který příběh odbojové skupiny zpracovává. Už teď můžeme na plakátech číst, že půjde o největší příběh studené války. Široce diskutovaný osud bratří Mašínů je i proto naším tématem.
-
Souvislosti.
Více z pořadu
Ostatní také poslouchají
-
Plaga: Kdyby stát převzal záruku za platy vysokoškolských pedagogů, zlomilo by to univerzitám páteř
Souvislosti Plus
-
Ctirad Mašín o oprávněnosti zabíjení nikdy nepochyboval
Portréty
-
Památník tří odbojů rodiny Mašínů vystavuje originální i digitalizované dokumenty a záznamy
Téma Plus
-
Na dnešek připadá 65. výroční vylodění spojenců v Normandii, a naším hostem bude historik Jiří…
Host Lucie Výborné
-
Bramborové recepty. (Pra)rodičovská poradna: zápis do 1. třídy, odklad nástupu a vše s tím…
Apetýt
-
Německá válka a komunistická pomsta. Příběh odbojové skupiny bratří Mašínů (2. část)
Příběhy 20. století
-
Josef Mašín říkal, že chce pět synů, protože k obsluze děla je potřeba pět mužů, vypráví historička
Dobré odpoledne z Českých Budějovic
-
Byli bratři Mašíni symbolem třetího odboje, nebo spíš jeho extrémním projevem?
Pro a proti
-
Jen si nechte Dubčeka v Moskvě… Jak by vypadal srpen 1968, kdyby se někdo rozhodl jinak?
Historie Plus
-
Útěk přes mrtvoly. Příběh bratří Mašínů
Vinohradská 12