Souvislosti Plus

Skupinu bratří Mašínů bych s protikomunistickým odbojem neztotožňoval. Je to jeho extrémní projev, hodnotí historik Tomek

Souvislosti Plus

Skupinu bratří Mašínů bych s protikomunistickým odbojem neztotožňoval. Je to jeho extrémní projev, hodnotí historik Tomek
Druhý zleva Vladimír Hradec, Milan Paumer v uniformě, Josef Mašín

Plus

70 let nás dělí od doby, kdy se antikomunistická odbojová skupina bratří Mašínů probila z Československa přes tehdejší východní Německo do Západního Berlína. V jejich stopách zůstali mrtví – němečtí policisté, ale také čeští příslušníci SNB a pokladník národního podniku Kovolis. Český rozhlas Plus se příběhu odbojové skupiny věnuje v rámci říjnové série Mašíni a spol. Hrdinové, nebo zločinci?. Zpracovává ho také nový český film Bratři, který se za pár dní objeví v kinech.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 70 let nás dělí od doby, kdy se antikomunistická odbojová skupina bratří Mašínů probila z Československa přes tehdejší východní Německo do západního Berlína. V jejich stopách zůstali mrtví němečtí policisté, ale také čeští příslušníci SNB a pokladník národního podniku.

  • Za několik dní se v kinech objeví původní český film bratři, který příběh odbojové skupiny zpracovává. Už teď můžeme na plakátech číst, že půjde o největší příběh studené války. Široce diskutovaný osud bratří Mašínů je i proto naším tématem.

  • Souvislosti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají