Souvislosti Plus

Senátní volby mají dlouhodobě nízkou účast. Nastal čas na reformu horní komory?

Souvislosti Plus

Senátní volby mají dlouhodobě nízkou účast. Nastal čas na reformu horní komory?
Senátní volby začaly. Lidé volí i na Základní škola v ulici Ke Kateřinkám v Praze 11

Plus

Senátní volby skončily a výsledek potvrdil nejen úspěch vládní koalice, ale také slabý voličský zájem. Kdy se opakované debaty o nevalné přitažlivosti Senátu přelijí v akci? Má horní komora v současné podobě smysl a bylo by možné ji nějak reformovat?
Petr Dudek

Hosté: 
Lukáš Valeš, politolog, Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni a NEWTON University
Jiří Růžička, pedagog a senátor z TOP 09
Adéla Šípová, advokátka a senátorka působící jako nestraník za Piráty
Věra Procházková, lékařka a senátorka z hnutí ANO

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Druhé kolo letošních senátních voleb přineslo nejen úspěch vládní koalice, ale také potvrzení slabého voličského zájmu, kdy se opakované debaty o nevalné přitažlivosti Senátu přelijí v akci, má horní komora v současné podobě smysl? Bylo by možné ji nějak reformovat? V následující necelé hodině se budeme snažit odpovědět.

  • Souvislosti Plus.

  • Hosty dnešních souvislostí jsou senátor a pedagog Jiří Růžička z TOP 09. Zvolen i letos podruhé a tentokrát přímo v prvním kole. Dobrý den. Dobrý den. Senátorka advokátka Adéla Šípová, která v Senátu působí jako nestraník za Piráty. Dobrý den. Dobrý den. A senátorka a lékařka Věra Procházková z hnutí ANO, která s převahou vyhrála druhé kolo senátních voleb v karlovarském volebním obvodě. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají