Souvislosti Plus

Opravdu bude nový zákon o manželství pro všechny?

Souvislosti Plus

Opravdu bude nový zákon o manželství pro všechny?
Gay – lesby

Plus

Poslancům se na stůl dostává návrh zákona o manželství pro všechny. Právo na stejný právní svazek jako mají muž a žena, by podle něj dostaly i stejnopohlavní páry. Společnost tento krok většinově podporuje, ale jakou šanci má u politiků? 
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Uzákonění tzv. stejnopohlavních manželství se v Česku pomalu stává parlamentním restem. Lidé stejného pohlaví mohou od roku 2006 u nás vstupovat do registrovaného partnerství. Nemohou ale být plnohodnotnými manžely. Už minulá sněmovna se to pokoušela neúspěšně změnit. Současná zákonodárná sestava snad proto chce začít co nejdříve. Na stole je poslanecký návrh zákona o manželství pro všechny. Podaří se ho prosadit? I když třeba prezident Zeman už varoval, že pokud ho dostane ke schválení, bude jej vetovat. V následující necelé hodině nabídneme odpovědi.

  • Souvislosti Plus.

  • Do poslaneckého studia ČRo vítám místopředsedkyni PS Olgu Richterovou z Pirátské strany. Olga Richterová společně s dalšími poslanci zmíněný za on připravil. A dobrý den. Dobrý den. Do PS zdravím také Aleše Dufka, poslance KDU-ČSL ze Zlína. Dobrý den. Dobrý den. A se mnou ve studiu je Jiří Votava ze společenství logos, které sdružuje věřící, lesby, gaye, bisexuály a transgender a queer lidi, jejich rodiny a přátele. Dobrý den. Dobrý den. Paní Richterová, proč zákon o manželství dvojic stejného pohlaví předkládáte a proč právě teď?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají