Seriál Radiožurnálu

Na předsednictví v Evropské unii jsme dobře připraveni, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (2/5)

Seriál Radiožurnálu

Na předsednictví v Evropské unii jsme dobře připraveni, tvrdí ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (2/5)
Mikuláš Bek

Radiožurnál

Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek zahájil zasedání Rady pro obecné záležitosti v roli předsedy. „Můj hlavní úkol bude moderovat diskuzi mezi Radou Evropské unie a Evropským parlamentem, předsedat Radě pro obecné záležitosti a samozřejmě koordinovat celou evropskou politiku vlády, protože v době předsednictví budeme ve zvlášť delikátní pozici,“ vysvětluje svou roli v Bruselu Bek.
Zdeňka Trachtová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Já jsem si vlastně nezkrátil víkend, protože neděle, podvečer už je standardní pracovní čas. Jak se blíží předsednictví, tak včetně mých spolupracovníků se vlastně potkáváme večer pravidelně. Té je neděle.

  • Půl sedmé večer a ministr Bek oblečený výjimečně neformálně v černém tričku a kalhotách právě dorazil na čtvrtý terminál ruzyňského letiště, odkud za chvíli od letíme vládním speciálem do Bruselu. Už to čeká taky tým jeho spolupracovníků z Úřadu vlády. Beka v Bruselu čeká důležitá premiéra.

  • Já jsem se v pátek dozvěděl, že budu předsedat Radě pro obecné záležitosti místo svého francouzského kolegy, tak pro mě to bude vlastně premiéra v roli předsedy. A bylo na to poměrně málo času. Jste připravený? No, připravuji se přes víkend a dnes večer máme poradu s mými spolupracovníky v Bruselu, takže já věřím tomu, že zítra úderem 10. budu připraven.

Ostatní také poslouchají