Reportáže zahraničních zpravodajů

Zavedeme vás do muzea uprostřed Bangkoku a uslyšíte i příběh vraha, známého jako Bikini Killer

Reportáže zahraničních zpravodajů

Zavedeme vás do muzea uprostřed Bangkoku a uslyšíte i příběh vraha, známého jako Bikini Killer
Reportáže zahraničních zpravodajů

Plus

Navštívíme americké Lidice nebo oslavy vylodění v Normandii a v Tanzanii si poslechneme vyprávění o návratu nosorožců do přírody. A dozvíte se i to, kde král rockenrollu Elvis Presley poprvé ochutnal chlebovou polévku. Reportáže zahraničních zpravodajů připravila Lubica Bergmanová.
Lubica Bergmanová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bangkoku vás zavedeme do muzea, které mapuje 100 let historie čtvrti pat Bonk. Dozvíte se tam třeba i podrobnosti o tajných operacích CIA během vietnamské války. Zavzpomínáme také na ten jeho film. Johna, legendárního ochránce přírody, který spolupracoval se zoo Dvůr Králové na záchraně nosorožců. Na památku vypálených Lidic přijala některá města i místa v zahraničí. Lidi se do svého názvu. Jedním z nich bylo i americké Chicago. V Normandii si připomeneme 78 let od vylodění spojenců. A věděli jste, že král rokenrolu Elvis Presley nepohrdl ani tradičním jídlem chudých, třeba bavorskou chlebovou polévku. Poprvé ji ochutnal jen kousek od českých hranic. I o tom uslyšíte v závěru dnešního putování s našimi zahraničními zpravodaji a reportéry. Příjemný poslech vám přeje Lubica Bergmanová reportáže zahraničních zpravodajů.

  • A to je jedna z nejvykřičenějších čtvrtí na světě. Plná barů i striptýzových kabaretu. Leží v samém centru thajské metropole Bangkoku. V patře funguje ale i jedno velmi zajímavé muzeum, které aktuálně patří mezi 10 nejlepších v celé Asii. A jak dodává náš zpravodaj v Thajsku David Jakš, najdete tam i jednu velmi zajímavou.

  • Českou stopu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají