Reportáže zahraničních zpravodajů

O životě na thajsko-barmské hranici během pandemie

Reportáže zahraničních zpravodajů

O životě na thajsko-barmské hranici během pandemie
Největší thajsko-barmský hraniční přechod zavřely covid-19 a nepokoje v Barmě. Thajská armáda ještě přidala žiletkový plot

Plus

V Rusku u Černého moře si prohlédneme dávná šlechtická sídla, která sovětský režim přestavěl na sanatoria. V Bhútánu poznáme národní sport - lukostřelbu. Svatby u beduínů v Egyptě. Procházka národním parkem Gauja, nejstarším v Lotyšsku. Moderuje Helena Berková.
Helena Berková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V jihovýchodní Asii se lidé musejí s důsledky pandemie vyrovnávat vlastními silami. Žádné sociální dávky jim nikdo nedá. Uvidíme, jak se žije na Thajsko barmské hranici. V Rusku u Černého moře si prohlédneme dávná šlechtická sídla, která sovětský režim přestavěl na sanatoria Bhútánu, poznáme národní sport lukostřelbu a zjistíme, že k ní patří zpěv, tanec i alkohol. A u beduínů v Egyptě uslyšíme, jak to tam mají se svatbami. Barvité, dobrodružné i láskyplné putování nás čeká. Příjemný poslech přeje Helena Berková.

  • Reportáže zahraničních zpravodajů.

  • Za posledních 10 let prošlo uprchlickými tábory v Thajsku skoro půl milionu lidí a víc než polovina z nich byl i Barmánci. Většinou chtějí v Thajsku zůstat legálně, najít si práci a začít nový život. Nejčastěji pracují na stavbách nebo v restauracích a některé slušně živí neobvyklé profese. Za jednou takovou rodinou se na Thajsko barmskou hranici vypravil náš zpravodaj.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají