Reportáže Radiožurnálu

Spousta lidí a zamilovaní pejskové. „Po covidu jsme to chtěli rozsvítit,“ říká autor plakátu pro filmové Vary

Reportáže Radiožurnálu

Spousta lidí a zamilovaní pejskové. „Po covidu jsme to chtěli rozsvítit,“ říká autor plakátu pro filmové Vary
56. ročník MFF Karlovy Vary

Radiožurnál

Prasátko, promítač, ležatá osmička, kamzík nebo oči, a to všechno na taškách, hrníčcích, plakátech nebo na billboardech. Vizuální motivy filmového festivalu v Karlových Varech se dávno staly jeho nedílnou součástí. Už od roku 1995 za nimi stojí Aleš Najbrt se svým grafickým studiem. Na 56. ročníku připravili výstavu všech předešlých plakátů a zveřejnili dokonce i návrhy, které neprošly. Na letošním plakátu je v podstatě všechno, co nějak s filmovými Vary souvisí.
Pavlína Nečásková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prasátko, promítač, ležatá osmička, kamzík nebo oči. A to všechno na taškách, hrníčcích, plakátech nebo na billboardech uprostřed řeky. Vizuální motiv ve filmového festivalu v Karlových Varech se dávno staly jeho nedílnou součástí už od roku 995 za nimi stojí Aleš Najbrt se svým grafickým studiem. Letos připravili výstavu všech předešlých plakátů a zveřejnili dokonce i návrhy, které neprošly. Na tom aktuálním plakátu je v podstatě všechno, co nějak s filmovými Karlovými Vary souvisí.

  • Reformy. Ale tady máme čelisti. Tedy máme film Anny halové od Woodyho Allena. Tady máme Titanik, tady mám Batmana. Tady máme.

  • Klub rváčů. Jonathan kuna je ilustrátorem letošního plakátu. Námět měl jasně stanovený, ale co všechno se nakonec na obraze plném lidí objeví, to už byla jeho osobní volba. Třeba to jsem já vlastně v toto stavby zaslouží. Jak jsem se ještě dokreslil, já s knírkem a tento mé snoubenka jela.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají